CBRE skomercjalizuje Silesia Business Park w Katowicach

Silesia Business Park, kompleks czterech nowoczesnych budynków zlokalizowanych przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach, od niedawna w całości należy do międzynarodowego funduszu ISOC Holdings, Inc. Cztery obiekty oferują w sumie ponad 48 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 3,5 tys. mkw. przestrzeni przeznaczonej na handel i usługi. Na terenie obiektu znajduje się m.in. przychodnia, przedszkole, siłownia i stacja rowerów miejskich. Komercjalizacją Silesia Business Park zajmie się agencja doradcza CBRE.

  • Katowicki Silesia Business Park został oddany do użytku w latach 2014-2018 i szybko stał się jednym z ciekawszych obiektów na biurowej mapie miasta. Ma wszystko, czego potrzeba najemcom, by czuli się komfortowo. Znajduje się w nim wiele punktów, takich jak bankomat paczkomat, 2 kantyny, foodtrucki, przedszkole czy przychodnia, które pozwalają załatwić sprawy tuż po wyjściu z biura, bez potrzeby jeżdżenia po mieście. Cieszymy się, że tak ciekawy projekt znalazł się w naszym portfolio – mówi Tomasz Chojnacki, Associate Director – odpowiedzialny za Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych w CBRE Katowice.
    Oprócz ponad 48 tys. mkw. powierzchni biurowej i 3,5 tys. mkw. handlowo-usługowej, kompleks Silesia Business Park posiada 510 miejsc postojowych w podziemnym garażu i 90 na zewnątrz budynków. Wśród nich znajdują się miejsca z ładowarkami do aut elektrycznych. Dojeżdżający rowerami doceniają stojaki, szatnię i prysznice oraz stacje rowerów miejskich. W kompleksie są również miejsca postojowe specjalnie dla hulajnóg. Pod biurowcami zlokalizowane są przystanki autobusowe i tramwajowe, z których łatwo można dotrzeć w różne części miasta.
    W mieście, ale blisko natury
    Wysoka jakość materiałów wykończeniowych budynków oraz certyfikat LEED na poziomie GOLD dla czterech budynków poświadczają energooszczędność i przyjazność kompleksu dla człowieka i środowiska. Kolejną wartością jest bliskość Parku Śląskiego, zielonej oazy Katowic z parkiem rozrywki, zoo oraz ogrodem botanicznym. Dodatkowo, na dachu jednego z budynków znajdują się ule dla pszczół, które dzięki bliskości parku mogą wytwarzać miód i pozytywnie wpływać na bioróżnorodność w najbliższym otoczeniu.
  • To obiekt, w którym doskonale można łączyć życie zawodowe z prywatnym, w tym z wypoczynkiem w licznych restauracjach i okolicznych terenach zielonych. Nic dziwnego, że cieszy się dużą popularnością wśród najemców – mówi Michał Król, Asset Manager kompleksu odpowiedzialny za relacje z najemcami.