Opoczno wspiera Fundację „Fabryki Marzeń”

Chory Miłoszek, niepełnosprawny Marcin czy babcia Grażyna opiekująca się swoimi dwoma wnukami. Każda z tych osób w pewnym momencie swojego życia potrzebowała wsparcia. Na ich drodze oraz innych rodzin i dzieci, pojawiła się Fundacja „Fabryki Marzeń”. W pomoc tym najbardziej potrzebującym włącza się również marka Opoczno.


Fabryki Marzeń, czyli Fabryki Pomocy
Fundacja „Fabryki Marzeń” pomaga tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. W ramach inicjatywy Fabryka Remontów, poprawia warunki zamieszkania dzieciom z ubogich rodzin, niepełnosprawnym oraz przebywającym w innych placówkach wychowawczych. Jej celem jest zmiana komfortu życia poprzez remonty łazienek, pokoi czy innych pomieszczeń.
Staramy się choć w najmniejszym stopniu naprawić świat dzieci, a niekiedy całych rodzin, dając im pozytywny impuls do dalszych zmian. Wspólnie pokazujemy, że wokół nich jest wielu ludzi, którzy gotowi są pomóc i okazać swoje wsparcie – mówi Przewodnicząca Fundacji „Fabryki Marzeń” Karolina Sołowow.
To jednak nie wszystko! W ramach dwóch pozostałych Fabryk, Fundacja wspiera podopiecznych także w innych płaszczyznach życia. Fabryka Rozwoju Osobistego stwarza możliwość rozwoju poprzez szeroko rozumianą edukację. Wspiera młodych ludzi w tym, aby wykorzystywali oni w życiu swoje mocne strony, a ich talent stał się dla nich narzędziem, dzięki któremu osiągną sukces i spełnią swoje marzenia. Pomoc to nie tylko wskazanie im odpowiedniej drogi życiowej, ale również otaczanie ich opieką. Fabryka Wspierania Talentów umożliwia zaś spełnianie marzeń dzieci i młodzieży, którzy nie mają możliwości rozwijać swoich talentów oraz wyjątkowych predyspozycji. Dzięki stypendiom naukowym, Fundacja wspiera ich w realizowaniu pasji i rozwijaniu umiejętności.
Fundację wspiera aktywnie marka Opoczno. Działania marki koncentrują się wokół Fabryki Remontów, na rzecz której przekazywane są produkty niezbędne do modernizacji pomieszczeń. Dzięki temu już wiele rodzin miało szansę skorzystać z pomocy, w tym rodzina chorego Miłoszka, niepełnosprawnego Marcina oraz babci Grażyny. Marka Opoczno przekazuje na ten cel płytki ceramiczne do łazienek.
Pomoc pisana historią
Miłosz urodził się z przepukliną oponowo – rdzeniową. W swoim życiu przeszedł już cztery operacje, z czego w pierwszej dobie życia tą ratującą jego życie. Musi być cewnikowany co 3 godziny i cały czas niezbędna jest rehabilitacja i drogi sprzęt, aby mógł samodzielnie funkcjonować. Rodzice przed narodzinami Miłosza wybudowali dom, w którym miała zamieszkać cała rodzina. Niestety los sprawił, że większość środków finansowych została przeznaczona na leczenie chłopca. Pani Barbara i Pan Piotr mimo wielkiego wysiłku nie byli w stanie sami doprowadzić budowy domu do takiego stanu, aby w nim zamieszkać z dwoma synami.
Pomocy potrzebowali także tata Piotr i jego trzej synowie: Mariusz (lat 21), Michał (lat 18) i Marcin (lat 15). Najmłodszy porusza się na wózku inwalidzkim. Razem mieszkali w murowanym, niewykończonym domu. Fundacja poznała rodzinę w momencie, kiedy potrzebowali pomocy w przeróbce łazienki w taki sposób, aby chłopiec mógł wjechać pod prysznic na wózku inwalidzkim. Poza spełnieniem marzenia o łazience, ukończono również remont pokoju niepełnosprawnego Marcina, który rozpoczął jego tata, wykonując wcześniej znaczną część prac. Ojciec rodziny nie pracuje zawodowo, ponieważ ze względu na bardzo absorbującą opiekę nad synem nie może podjąć pracy zawodowej, nawet w trybie doraźnym.
Pani Grażyna ma 70 lat i od kilku lat jest rodziną zastępczą dla swoich wnuków: 18-letniego Kacpra, 15-letniego Kuby oraz 12-letniego Igora. Jest rencistką i na co dzień zajmuje się dziećmi. W grudniu 2017 roku w wyniku wybuchu butli gazowej i pożaru, uległ zniszczeniu ich cały dom. Pomimo trudności życiowych Pani Grażyna nie poddała się i podjęła współpracę z różnymi instytucjami, aby pomóc swojej rodzinie. Dzięki zaradności Babci, pomocy Fabryki Marzeń i różnych instytucji oraz ludzi dobrej woli, udało się kompleksowo wyremontować dom. Fundacja przy pomocy pani architekt urządziła trzy pokoje dla chłopców oraz dwie łazienki.
Historie podopiecznych Fundacji mówią same za siebie – pomoc potrzebującym jest bardzo ważna. Uśmiech i radość dzieciaków to coś, co najmocniej motywuje Fundację do działania.
Ty też możesz pomóc!
Nie tylko firmy mogą angażować się w pomoc Fundacji „Fabryki Marzeń”. Może to robić każdy z nas! Jedną z najprostszych form pomocy jest przekazanie 1% podatku. Wspierając Fundację możesz razem z nami produkować dobro, radość i szczęście. Najlepsze, czym można się dzielić!

Więcej szczegółów na stronie: www.fabrykimarzen.org


Opoczno jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych marek płytek ceramicznych w Polsce. Jej tradycja sięga 1883 roku. Dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości, a także inspiruje i pomaga budować wizję wymarzonej przestrzeni całego domu. Opoczno tworzy kolekcje, które odzwierciedlają wzory, faktury i powierzchnie zainspirowane pięknem natury i różnorodnością świata. Produkty tej marki mogą stworzyć niepowtarzalny klimat wnętrza: salonów, kuchni, łazienek, sypialni, schodów, przedpokoju, jak i otoczenia domu: elewacji, tarasów, balkonów, podjazdów i ogrodów. Płytki Opoczno charakteryzuje współczesny design, będący efektem współpracy z architektami i projektantami oraz pasji do poszukiwania pomysłów zgodnych z najnowszymi trendami wzorniczymi, oczekiwaniami klientów i ich marzeniami o pięknych wnętrzach. Opoczno to najwyższa jakość, którą potwierdza wieloletnia tradycja i zaufanie klientów.