Perły Ceramiki UE 2019 – 7 nagród dla marki Opoczno

Już po raz 16. zostały przyznane Perły Ceramiki UE dla najlepszych kolekcji płytek ceramicznych dostępnych na polskim rynku. Organizatorem konkursu co roku jest kwartalnik Wokół Płytek Ceramicznych. Marka Opoczno zdobyła aż 6 nagród oraz Wielką Perłę Ceramiki UE z diamentami dla właściciela marki – Cersanit S.A.


Konkurs Perły Ceramiki UE organizowany jest od 2004 r. Jego głównym celem jest wyłonienie kolekcji płytek ceramicznych polskich producentów, które wyróżniają się na tle innych oryginalnym wzornictwem, kolorystyką, dekoracjami czy dużym wyborem formatów. Uhonorowane zostają także zespoły zaangażowane w projektowanie oraz wdrażanie i promowanie płytek. Konkurs organizowany jest przez kwartalnik Wokół Płytek Ceramicznych – fachowe czasopismo upowszechniające wiedzę na temat rozwoju branży płytek ceramicznych oraz zasad prawidłowego ich doboru i stosowania.

Nowe kolekcje z nagrodami
W tym roku niewątpliwie prym wiodły nowe kolekcje marki Opoczno. Love You Navy zdobyła aż 3 nagrody: Perłę Ceramiki UE 2019, Perłę Ceramiki Dystrybutorów (kolekcje, które odniosły na rynku największy sukces sprzedażowy) oraz Perłę Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor. Ta ostatnia jest szczególnie ważna, bowiem przyznawana jest przez architektów i projektantów wnętrz. Jak przyznali jurorzy: kolekcja doskonale wpisuje się w aktualne trendy kolorystyczne. Świetny pomysł z wykorzystaniem wzoru chevron zarówno w dekoracjach strukturalnych, jak i mozaikach. Atrakcyjności kolekcji dodaje ładna kolorystyka i ciekawa satynowa powierzchnia.

2 Perły Ceramiki UE 2019 zostały przyznane kolekcji Grey Blanket oraz Arego Touch.
Kolekcja Grey Blanket uznana została jako: bardzo interesująca, piękna kolekcja o wyjątkowej kolorystyce i kamiennej grafice powierzchni. Płytki zachwycają szarością i strukturą gniecionego papieru. Atrakcyjności kolekcji dodaje różne świecenie mikrostruktury na powierzchni płytki w zależności od kąta padania światła.
Kolekcja Arego Touch poza Perłą Ceramiki UE 2019 zdobyła również wyjątkowe dla marki Opoczno – Wyróżnienie Specjalne SARP, wręczone przez Prezesa SARP Bohdana Lisowskiego. Seria ta została opisana przez jury jako: nowatorska, przepiękna, doskonale zaprojektowana kolekcja. Zachwyca mikrostrukturalną, delikatną powierzchnią przypominającą fakturę skóry. Atutem kolekcji jest kolorystyka i niezwykle atrakcyjny dekor. Kolekcja daje możliwości tworzenia różnorodnych aranżacji.

Wielka Perła Ceramiki UE 2019 z Diamentami dla Cersanit
Najważniejsze wyróżnienie, czyli Wielką Perłę Ceramiki UE 2019 z Diamentami otrzymał Cersanit S.A. – właściciel marek Opoczno oraz Cersanit. Nagroda ta przyznawana jest dla producenta, którego kolekcje płytek ceramicznych zdobyły najwięcej nominacji i nagród, a dodatkowo w poprzednich dwóch edycjach konkursu był już zdobywcą Wielkiej Perły Ceramiki UE.


Opoczno jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych marek płytek ceramicznych w Polsce. Jej tradycja sięga 1883 roku. Dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości, a także inspiruje i pomaga budować wizję wymarzonej przestrzeni całego domu. Opoczno tworzy kolekcje, które odzwierciedlają wzory, faktury i powierzchnie zainspirowane pięknem natury i różnorodnością świata. Produkty tej marki mogą stworzyć niepowtarzalny klimat wnętrza: salonów, kuchni, łazienek, sypialni, schodów, przedpokoju, jak i otoczenia domu: elewacji, tarasów, balkonów, podjazdów i ogrodów. Płytki Opoczno charakteryzuje współczesny design, będący efektem współpracy z architektami i projektantami oraz pasji do poszukiwania pomysłów zgodnych z najnowszymi trendami wzorniczymi, oczekiwaniami klientów i ich marzeniami o pięknych wnętrzach. Opoczno to najwyższa jakość, którą potwierdza wieloletnia tradycja i zaufanie klientów.