Signify inwestuje w poszerzenie swojej oferty produktów UV-C, aby zaspokoić rosnący popyt na urządzenia do dezynfekcji.

Signify inwestuje w poszerzenie swojej oferty produktów UV-C, aby zaspokoić rosnący popyt na urządzenia do dezynfekcji
• Wprowadza 12 linii produktów opartych na promieniowaniu UV-C przeznaczonych na rynek profesjonalny
• Przejmuje firmę GLA, aby uzupełnić swoja ofertę o urządzenia do dezynfekcji powietrza działające w oparciu o konwekcyjny ruch powietrza i jego odkażanie w górnej części pomieszczenia (upper-room UVC air desinfection)
• Planuje w tym roku ośmiokrotnie zwiększyć produkcję promienników UV-C

Signify (Euronext: LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej, zwiększa produkcję promienników UV-C i poszerza swoją ofertę produktów opartych na technologii UV. Firma wykorzystuje zgromadzoną na przestrzeni 35 lat specjalistyczną wiedzę w zakresie promieniowania
UV-C, aby zaspokoić globalny popyt na urządzenia do dezynfekcji powietrza, powierzchni i przedmiotów.

Dzięki zwiększeniu produkcji i poszerzeniu oferty produktów UV-C, Signify pomaga zapewnić ludziom bezpieczeństwo w nowej rzeczywistości. Promienniki UV-C firmy Signify są sprawdzone i cieszą się dużym zaufaniem jako skuteczne narzędzia do dezynfekcji. W ostatnim czasie potwierdziły to badania laboratoryjne przeprowadzone na Uniwersytecie Bostońskim, według których promienniki UV-C firmy Signify dezaktywują wirus powodujący chorobę COVID-19 w ciągu zaledwie kilku sekund. Jest to niezwykle ważne w chwili, gdy organizacje i przedsiębiorstwa szukają sposobów, by kontynuować działalność i świadczyć usługi w bezpiecznym środowisku.

Nowa linia produktów UV-C obejmuje urządzenia do dezynfekcji i komory dezynfekcyjne do szerokiej gamy zastosowań profesjonalnych.

  • „Wprowadziliśmy 12 linii urządzeń do dezynfekcji opartych na promieniowaniu UV-C
    i zaprojektowanych specjalnie do odkażania powietrza, powierzchni i obiektów. Produkty te są skierowane do różnych segmentów rynku, od biur, siłowni, sklepów detalicznych czy magazynów aż po transport publiczny.” – powiedział Harsh Chitale, dyrektor działu rozwiązań cyfrowych Signify.

Oferta obejmuje oparte na promieniowaniu UV-C urządzenia do dezynfekcji, które są idealne do głębokiego odkażania powierzchni w biurach, szkołach czy toaletach. Urządzenia te są wyposażone w czujniki i systemy sterujące, które gwarantują, że działają one tylko, gdy nie ma w pobliżu ludzi ani zwierząt. Kolejny produkt to mobilne, wolnostojące urządzenia do dezynfekcji również emitujące promieniowanie UV-C, które można zastosować w hotelowym pokoju lub użyć do dezynfekcji powierzchni w środkach transportu publicznego, takich jak autobusy czy pociągi.

Na potrzeby dezynfekcji przedmiotów Signify wprowadza linię bezpiecznych i szybkich w użyciu komór dezynfekcyjnych wykorzystujących promieniowanie UV-C. Komory te są stosowane w biurach i budynkach użyteczności publicznej do dezynfekowania identyfikatorów, telefonów, toreb, laptopów i portfeli w ciągu zaledwie kilku sekund. W sklepach są one idealne do dezynfekcji zwracanych towarów, okularów lub ubrań zakładanych w przymierzalniach.

Urządzenia do dezynfekcji UV-C mogą także występować w formie tuneli służących do odkażania powierzchni. Duża sieć handlowa w Ameryce Północnej wprowadziła w ramach pilotażowego programu tunel UV-C do dezynfekcji wózków sklepowych. Jeden z hoteli w Indiach planuje zastosować tunel UV-C firmy Signify do odkażania bagaży gości w recepcji.

Aby uzupełnić ofertę swoich produktów, Signify przejęła niedawno aktywa Germicidal Lamps
& Applications (GLA), niewielkiej holenderskiej firmy posiadającej duże doświadczenie w zakresie dezynfekcji UV-C. W ramach transakcji Signify przejęła od GLA portfolio urządzeń do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach wykorzystujących promieniowanie UV-C, jak również uzyskała specjalistyczną wiedzę na temat ich zastosowań.

– „Aktywa oraz ekspercka wiedza uzyskana od GLA pomoże nam przyspieszyć nasz plan wprowadzenia na rynek urządzeń do dezynfekcji powietrza działających w oparciu o konwekcyjny ruch powietrza
i jego odkażanie w górnej części pomieszczenia (upper-room UVC air desinfection). Wkrótce planujemy udostępnić te produkty klientom na całym świecie.” – powiedział Paul Peeters, dyrektor działu rozwiązań cyfrowych Signify na Europę.

Urządzenia takie, można stosować, gdy w pomieszczeniu znajdują się ludzie, ponieważ są one montowane na wysokości, która – w połączeniu ze specjalnymi osłonami i optyką – zapobiega narażeniu ludzi na działanie promieniowania UV-C. Powietrze w górnej części pomieszczenia jest stale dezynfekowane za pomocą promieniowania UV-C i naturalnego obiegu powietrza. Dzięki temu urządzenia te są idealne do stosowania w szkołach, biurach, siłowniach, sklepach detalicznych i innych miejscach, w których przebywa dużo osób.

Od ponad 35 lat firma Signify znajduje się w czołówce firm zajmujących się technologią UV i posiada ugruntowaną pozycję w obszarze innowacyjnego zastosowania promieniowania UV-C.
Urządzenia UV-C firmy Signify są produkowane przy zachowaniu najwyższych standardów jakości oraz są projektowane, instalowane i wykorzystywane zgodnie z instrukcjami bezpieczeństwa.